Karakterler


Finn: 13 yaşında bir çocuktur(Mystery Train adlı bölüme kadar 12 yaşındadır).(gelen 3. sezon ile beraber 14 ) Enerji doludur ve maceraperesttir. En iyi arkadaşı Jake'dir. Sırtında yeşil bir çanta ve üzerinde beyaz mavi bir kıyafet vardır. Beyaz renk bir şapka takar.Prenses Ciklet'e aşık olduğunu hiç belli ettirmemeye çalışır.(fakat 4.sezonda ateş prensesi'ne aşık olur) To Cut a Woman's Hair adlı bölümde şapkasını çıkarmıştır ve saçlarının uzun ve sarı renginde olduğu bilinmektedir.Farmworld'E göre annesi Mrs.Mertens'tır ve ufak bir erkek kardeşi vardır.

Jake: 28 yaşında sarı renkte bir Bulldog türü bir köpektir. Finn'ın en iyi arkadaşıdır. Finn'in akıl hocası gibi hareket etmektedir. Stretchy Güçleri'ne sahiptir. Bazen şekil ve boyut değiştirir. Canavarlar ve yaratıklardan nefret eder. Ayrıca, Korece konuşabilir ve anlayabilir.


Buz Kralı: Serinin önemli karakterlerindendir.(Baş kötü karakter) Uzun ve sivri burunlu, mavi renkli, yaşlı bir adamdır. Mavi bir kıyafet giyer ve çoğu zaman üzerinde mücevherler bulunan sihirli bir taç takar. Ayakkabı giymez. Genellikle öfkeli olarak gösterilir. Çok yalnızdır.(Hatta Finn ve Jake ile arkadaş olmayı bile denemiştir) Bu yüzden evlenmek umuduyla prensesleri kaçırır. Buz , kar, kar canavarı , buz kılıcı , bunun gibi buzdan, kardan ve sudan her şey yapabilir.Tacı olmadan sihir yapamaz.Adventure Time With Fionna and Cake adlı bölümde yazdığı Fanfiction da Buz Kraliçesinin tacını başkası giyerse onunda sihirli güçler kazandığı gösteriliyor demek ki buz tacını takan kişi sihir güçleri kazanır.Sakalı sayesinde uçar sakalı olmadan uçamaz.Eskiden Simon Patrickov adında bir insandı.

Şeker Prensesi: Şeker Krallığı'nın prensesi ve hükümdarıdır. Tam adı Prenses Bonnibel Ciklet'tir. 18 yaşındadır. Mortal Recoil adlı bölümde 13 yaşına gelir. Pembe bir kıyafet giyer ve üzerinde turkuaz bir mücevher bulunan bir taç takar. Saç ve ten rengi de pembe tonlarındadır. İyi kalpli ve bilime meraklıdır. İyi Almanca konuşur. Saçları sakızdandır.(İncendium bölümüne kadar)Finn'in hoşlandığı kızdır.
Gökkuşağı Atı: En iyi arkadaşı Şeker Prensesi'dir. Prenses Ciklet'e gökkuşağı ve diğer şeyleri yapar. Korece konuşmaktadır. The Rowdy Queen bölümünde kötü ruhlu kalmış. Sevgilisi de Jake'dir.

Marceline Vampir Prenses: 1000 yaşında bir vampir kızdır.Çılgın,delidolu ve korkusuz biridir.Fakat o da duygusal olabilir. Kan içmek yerine kırmızının tonlarıyla beslenir. Gün ışığı cildine zarar verir ve kızdığı zaman dev bir yarasaya dönüşebilir.Eskiden Ash adlı bir erkek arkadaşı vardı.Fakat,o ayısı Hambo'yu satmıştır ve ayrılmışlardır.O ve Buz Kralı,Büyük Mantar Savaşı'nda hayatta kalan tek karakterlerdir.(Hatta Hambo'yu o vermiştir)Babası Nighosphere'nin kralıdır.Müziği çok sever ve vaktinin büyük kısmını müzikle geçirir.bir sürü şarkısı vardır. Şeytani yaratıklara dönüşebilir.

Yumrular Prensesi: O bir Yumru Prensesidir. Alnındaki Yıldız uçmasına yardım eder o sönünce uçamaz. Gezegeni sihirli bir kurbağanın içindedir. Bir bölümde Jake'i yanlışlıkla ısırıp onu bir yumruya çevirmiştir ama sonra panzehir ile kurtulmasına yardım etmiştir. Erkek gibi konuşur.Fakat huyları,ergen,dedikoducu bir genç kızı andırır.

Beemo: Finn ve Jake ile ağaç evde yaşayan bir oyun konsoludur. Japon aksanıyla konuşmaktadır.Gerçek bir çocuk olmayı ister.

Alev Prensesi:Alev Krallığı'nda yaşar.Finn ile Jake sayesinde tanışmıştır.Şimdi Finn'in yeni sevgilisidir.Kızdığında durdurulamaz kadar güçlü olur.Fakat saçtığı ateşler sönerse,canı yanar.

Sihir Adam: Sihirbazlık yapar. Bir bölümde Finn'i bir ayağa dönüştürmüştür.

Tombiş Fil : Tombiş Fil, Finn ve Jake'nin nazik, Teksas aksağanıyla konuşan, dişi bir fil arkadaşıdır. Tombiş Fil elma ağaçları ile çevrili bir ormanda küçük bir evde yaşamaktadır. Onun çok iyi elmalı turta yaptığı bilinir. Crystals Have Power adlı bölümde önceden kristal elmayı yediği bölümde yani Tree Trunks bölümünden sonra Crystals Have Power adlı bölümde kristal kraliçesine dönüşmüştür ve tüm yakışıklı erkeklerin kendisinin olmasını istemiştir. Ancak Finn ve Jake onu eski haline döndürmüşlerdir.

Snorelock: İlk başlarda bir salyangoz olduğu sanılır ancak aslında bir sümüklü böcektir. Finn ve Jake'den kendisine bir dişi bulmalarını istemiştir. Finn ve Jake'de bulmuştur. Slow Love

Frambuaz Prenses: Filmdeki 9 Prensesten biridir. Bir franbuazdır. Yaprağının üstünde küçük bir taç vardır.

Hayalet Prenses: Bir hayalettir. Filmdeki 9 prensesten biridir.

Zümrüt Prenses: Filmdeki 9 prensesten biridir. Uzun bir elbise giyer. Kafasında bir Zümrüt vardır.

Sosis Prenses: Filmdeki 9 prensesten biridir. O bir köpektir. Tıpkı bir sosise benzer.

Sümük Prenses: Bir sümüklü bocektir. Ama oldukça tatlıdır. Prenses cikletinkine benzeyen bir taç takar.Filmdeki 9 prensesten biridir.

Derbeder Prenses: Filmdeki 9 prensesten biridir. Camdan bir taç takar. Bir kukladır. Bir gözü düğmedir ve ayakabı giymez, çoraplarının ikiside farklı renktedir.

Bay Cupcake: Şeker insanlardan biridir ve bir kektir. Şeker krallığında yaşar.Çikolatalıdır.

Buz Penguenleri: Buz krallığında yaşayan penguenlerdir.

Tarçınlı: Biraz yarım akıllıdır.Sakardır.Enchiridion adlı bölümde dans etmeye çalışırken kuleye çarpıp çatlattıktan sonra kulenin yıkılmasına sebep olmuştur prenses ciklet düşer ve finn onu kurtarır

Salyangoz: Bir çok bölümde gizli yerlerde saklı kameraya el sallayan bir salyangozdur.Mortal Folly 'de Ölümsüz (The Lich) kaçmak için bedenini ele geçirdi.

Gunter :Buz Kralı'nın baş yardımcısıdır ve kedi bir çocuğu vardır.Onu buz kralının tahtının altında saklar.Kediyi yumurtlamıştır yani dişidir.(Yapımcılar yarı penguen yarı Buz kralı olmasını istemiş fakat cartoon network tarafından kabul edilmemiştir.)

Me-Mow :Ahududu Prensesi'ni öldürmeye çalışan casus kedidir.

Fionna :Finn'in kız halidir. Buz Kralı'nın yazdığı paralel evren kitabının karakteridir.

Cake :Fionna'nın en yakın arkadaşıdır. Jake'in dişi ve kedi halidir.